На тивок огран се топи чоколадот,маргаринот и маслото се додадава румот и пахуљиците.
2. Се се меша и со лажиче се вадат куполи или во форма се турива

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови