Краставичките и шунката се сечкаат на ситни коцки.Потоа се додава оризот,павлаката сол и црн пипер и се меша да се добие хомогена смеса.Се сервира во вид на топчиња или како мајонез салата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови