Се матат белките со шеќерот
Се додава ванилин шекер, кора од рендан лимон.

Посебно се мати путерот со жолчките и полека се става во првото тесто (ова се меша полека со дрвена лажица). Се додава и брашното.

Се дели тестото на два дела и белото тесто се става во модлата, а во другата половина се става стопеното чоколодо (со малку млеко) и орасите, бадемите, макадамијата или било кои други јатки.

Се пече на 170 Ц.

Едноставен и брз колач. Пријатен апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови