Едноставен дресинг кој ќе се вклопи во зелената салата.

Подготовка:

1. Ставете го наутот во нутрито. Ако ви е од конзерва, најубаво е да го исплакнете. Додајте ги останатите состојки и копарот.
2. Пуштете блендерот, нека си соедини. Ако видите дека е густо, додајте му вода. Нека биде погуста течноста.
Јас го додава мовој дресинг на зелени салатати, на марула, на рукола.
Нека е на здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови