Преубав мек леб. Се меша со лажица, не се меси со рака.

Подготовка:

1. Квасецот растворете го со водата и додајте многу малку шеќер. Додајте го брашното, солта и маслото, а потоа и различните видови на семиња. Зачинете со буковец. Мешајте убаво со лажица дрвена и оставете да надојде.

2. Уште еднаш промешајте штом ќе порасне тестото, а потоа префрлете го во тава, што претходно сте ја намрсиле со маргарин. Попрскајте го со малку брашно на површината. Оставете пак да нарасне и печете во загреана рерна.

3. Кога е печен оставете да одмори малку, па вадете. Имате преубав крцкав и вкусен мек леб.
Нека ви е на здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови