Рецепт за домашно подготвено кокосово млеко. Го користиме често, па решив да го спремам дома,  да го имам во секое време. Не е сложена изработката. Сега ќе ја прикажам.
1. Ставете ја водата да зоврие. Додадете ги урмите. Во друг сад ставете го кокосот и ванилата па, попарете го со водата. Нека постои 40 минути со затворен капак. После 40минути ставете ја смесата во блендер и убаво изблендирајте ја.
2. Течноста прецедете ја преку газа или цедалка. Добиеното кокосово млеко соберете го во стаклени шишиња и чувајте го фрижидер.
Може да постои до една недела, но мислам дека нема да издржи толку, ќе го испиете, само два литри се.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови