Еден рецепт за нешто познато од детството, карамелизирани пуканки во домашни услови исти како од машина за пуканки.

1. Во тенџере со капак се става маслото и се става на оган убаво да се загрее.
2. Се додава пченката и се прават пуканките.
3. Пред крајот се додава шеќерот во прав и убаво се протресува за шеќерот да дојде на дното на тенџерето.
4. Се карамелизира шеќерот и убаво се промешува за сите пуканки да се карамелизираат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови