Лебот исечете го на коцки и ставете го во некој огноотпорен длабок сад.
Ставете го садот во микробранова на најјака т само половина минута.
Извадете го садот, промешајте и зачинете.
Вратете го садот во микробрановата и допечете ги уште една мин. Готово!
Потоа крцкајте си.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови