Краставичките изрендајте ги на ситната страна.(јас направив грешка, ги изрендав на поедро).Измешајте ги заедно со мајонезот и додадете ја водата од киселите краставички. Јас малку додадов и салама колку за шаренило инаку сосот е преубав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови