Нешто супер за во ладните денови/ноќи

1. Водата ја ставаме да врие па во нејзе ги додаваме сите состојки.

2. Ги оставаме да се поварат 5мин.(да се растопи шеќерот), ги тргаме од оган и ги оставаме покриени со капак да отстојат малку.

3. Потоа ја цедиме течнота и може да се конзумира,по вкус може и лимон ..

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови