Подготовка:

Од оваа смеса ми испаднаа 6 сладоледи.
1. Во нутрибулетот ги ставив сите состојки. Најдобро е кивите да се помеки, и авокадото исто така.
Можете да додадете агаве сируп наместо мед.
2. Измиксирајте и наполнете си ги калапчињата. Замрзнете, а потоа кога ќе посакате освежете се со овој вкусен сладолед.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови