Печурките и кромидот ситно исечкајте ги.
Во сад испржете го кромидот, додајте го месото и пржете уште пет мин.
Додајте ги печурките, зачините и пржете додека течноста не испари околу 15 мин.
За подготовка на тестото, во 100мл вода разматете го квасецот и оставете го да надојде.
Во саад измешајте го брашното, маслото, квасецот, преостаната вода и солта, и замесете глатко тесто и оставете го околу 1 час, да надојде.
Од тестото формирајте 5 топки, развлечете ги со оклагија во кругови, врз секое изрендајте путер и ставајте ги едно врз друго. Потоа се оклагија развлечете ги во една поголема кора, посипетесо филот од месо, заролајте и ставете го да се пече на загреана рерна 40 мин, на 180 степени.
Јас го користев калапот за леб од сетот на Делимано.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови