Истурете го кокосот во ракија и оставете 24 часа да постои. Повремено мешајте.
Исцедете го кокосот, додајте млеко и шеќер, се` промешајте додека не се стопи шеќерот..
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани