Смути полно со витамин Ц и Манган.
Здрав напиток за сите, а најмногу за децата.
Исчистете го ананасот, измијте ги црвените јаболка.
Аронијата добри измијте ја и додајте вода.
Измиксајте добро.
На здравје со вашиот преубав напиток.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови