Чоколадата растопете ја на пареа.
Додадете ја прехрамбената боја и промешајте да добиете убава розева боја.
Намачкајте ги калапите за лижалчиња и оставете да стврднат.

Од горе наведените состојки направете фил за лижалчињатаи наполнете ги.
Прелијте ги со растопеното чоколадо и оставете да се излади.
Вадете од калапите и радувајте ги најмалите.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови