Во сад на оган се става млекото, шеќерот и путерот.
Откако ќе зоврие, се тргана страна и се додава мелени бисквити, кокос и ванила.
Се промешува убаво со лажица и жешкиот фил се нанесува врз обландата. Се распоредува убаво врз целата обланда и така се премачкуваат сите обланди освен последната.
Притиснете ја со нешто тврдо и ставете ја да се излади во ладилник. Откако ќе стегне путерот, извадете и пресечете ја на форми какви вие посакувате.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови