Прекрасен и брз десерт со тиква и чоколада. Пробајте!

Подготовка

Во длабок сад на оган ставете ги печената и блендирана тиква, ванилиниот шеќер, водата и медот.

Пудингот од ванила или густинот разматете го со малку вода, да нема грутчиња, па додадете го во зовриената смеса и мешајте додека да добиете густа смеса. тргнете го садот од оган

Во друг сад растопете го чоколадото со кокосово масло и мед на тивок оган.

Во чаша, ставете прво од филот, па ореви, одозгора пак фил. на крај ставете од чоколадата и декорирајте со украсни топчиња или нешто друго по ваша желба.

Забелешка
Од оваа смеса наполнив две чаши

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани