Овој десерт можете да го правите и со варена пченица. Јас го направив со интегрален ориз.
Оризот сварете го.
Во варениот ориз ставете суво грозје, мелени ореви, афион, мед, се' промешајте и додајте компот. (компот по желба каков имате)
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани