Одличен десерт, пробајте го. Можете да го искористите и за појадок.

Подготовка:

1. Прво во чашата ставете ги семките од чиа, а потоа овесните снегулки. Додајте ги фстаците, а потоа агавето.
2. Врз агаве сирупот ги додадов кокос трошките, а потоа зрната боровинки. Налијте го кокос млекото.Оставете да продре до дното. Јас не го промешав го оставив самото да се упие.
Превкусен десерт, на здравје да ви е.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови