Постапалките се познат адет кај нас Македонците.
Порано биле во вид на тиганици, па во вид на крофни, а во поново време во вид на колачиња.
Ќе прикачам слики, идеи за декорација.
Потребни се фондани во разни бои, калапи и алати за изработка на истите како и сируп за лепење на фонданот.
Еве ги примерите.

( среќни чекорчиња на Ханнах )

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови