2 јајца
1 пециво
1 солја од кафе млеко
1 солја масло
1 солја секер
125 гр маргарин
и кора од лимон
рендана
700 гр брасно
Се меси убаво се суци кора и се сеци со цаса и се прпелкаат во секер
и се пецат

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови