Овие грицки ме потсетуваат на детството. Многу се вкусни, крцкави...

Подготовка
Од сите наведени состојки замесете тесто.
Формирајте топчиња или некоја друга форма по желба.
Наредете ги во набрашнета тава и посолете ги и одозгора, така се многу повкусни.
Печите на 200 степени околу 15 минути.
Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани