Интересен спој на вкусови, интересен рецепт. Не многу сложен,

Подготовка:

1. Сирењето ставете го на скара и испечете го, Можете и на грил тава да го средите.
2. Во кацерола ставете ги малините, водата шеќерот, па оставете да се вари, да се распаднат малините.
Испасирајте добро. Додадете го нишестето и нека се згусне. Јас во мојот рецепт, го помешав овој сос, со сос од калинка, па го изладив. Изборот е ваш.
3. Попрскав со ладен сос врз топло сирење, и декорирав со пармезан. Нека ви е слатко

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови