Се матат три јајца се додава брашно, млеко, минерална вода се добива смесата. Се вклучува Фестиво електричната тава од Делимано која е многу одлична за правење на палачинки кои не загоруваат и не се лепат.
Потоа се зема една голема кора се мачка Нутела крем се додаваат сецканите ореви и се витка во ролна. Се декорира со шлаг,  јагодки и мелени ореви и растопена нутела. Навистина вкусен десерт .

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови