За почеток да ја спомнам мерката чаша. Нека тоа биде една чаша од 200 мл. Работете се со истата чаша.
Работата за овие прекрасни крофнички е едноставна, а чинам најголемо задоволство е на децата, кога можеш да им дозволиш да тие нешто направат, а да биде совршено добро.
Во сад каде ќе го приготвите составот на крофничките, помешајте ги течните состојки.
Промешајте со миксер, па постепено додавајте ги сувите состојки.
Мешајте со исклучен миксер.
Апаратчето нека биде загреано.
Полека со лажиче наполнете го просторот за крофни.
Затворете и оставете нека се печат.
Готовите крофнички соберете ги во еден сад.
За декорација користев трошки.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови