Вкусен, освежувачки пијалок за овие топли летни денови.

1. Сите наведени состојки ги ставаме во чашката од блендерот.

2. Блендираме се додека не добиеме хомогена смеса. Послужуваме веднаш.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани