Традиционален македонски рецепт, често се прават со пиво, но мене ми се поубави со вино. Рецептот е стар и е од тетка ми.

Подготовка:

1. Се замесува меко нелепливо тесто од состојките за тесто. Ако е тестото премеко, додадете малку брашно, а ако е претврдо, малку вино. Доколку немате остро брашно, користете меко или половина меко, половина остро.
2. Потоа од тестото откинувате парче во големина на орев, формирате топче, па го раширувате во мал диск. На средината ставате половина јатка орев или кршени ореви, можи и џем по желба и го замотувате во ролна, а краевите ги затворате со нежно притискање.
3. Вака подготвените колачиња ги редите на плех обложен со хартија за печење.
Ставате да се печат на 170 степени, околу 15-20 мин додека не почнат да поруменуваат.
4. Во меѓувреме подгответе го шербетот, нека зоврие водата со шеќерот, оставете да варат 15тина минути. На крајот додадете неколку кругови лимон.

Се прелеваат млаките колачи со млакиот шербет, па после се прпелкаат во кокос. Се оставаат неколку часа во фрижидер, па се спремни за јадење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови