За пандишпанот
Се матат пенесто јајцата со шеќерот. Потоа не престанувајќи со матењето се додаваат млекото и зејтинот. Се иклучува миксерот и во смесата се додаваат брашното, какаото и прашокот за пециво.
Релната се загрева на 200 степени.
Пандишпанот се пече во тавче од електричен шпорет обложено со хартија, околу 20 мин.
За филот
Во сад на оган се ставаат чоколадата, млекото, шеќерот. Со мешаат постојано додека не се стопи и чоколадата и шеќерот.
Се трга од оган и се остава да се излади.
Маргаринот се мати пенесто и во него се додава претходната смеса.
Одкако овие состојки ќе се соединат се додаваат и оревите.
Одкако ќе се испече пандишпанот се става на работна маса и се сечат форми на јајце од Делимано калапчињата.
Секоја тортичка се сече на половина и се филува и се премачкува со фил оддоколу. И секоја тортичка од страна се валка во шарени мрвици, а горниот слој од тортичката истотака се премачкува со фил и се става фондан којшто е исечен во форма на јајце и се декорира.
Од овој десерт излегуваат 35-40 парчиња.

А од останатиот пандишпан што нема да се употреби може да се измеша со претходно подготвен пудинг на вообичаен начин и да се стави во правоаголен калап и ќе се добие уште еден десерт.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови