1. Се матат јајцата заедно со шеќерот. Се додава масло, млеко, брашно и пециво. На крајот се додава кората од портокал и се меша убаво.

2. Се става смесата во хартиени кошнички и се пече на 180С-35мин. Се украсува со шлаг и чоколадни јајца.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани