Се меси тесто се остава да надојди, откога ке надојди тестото се премесува потоа формираме тркалезна форма да додји како сомунче и повторно се остава да надојди
околу пола саат и после се пече.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови