Брокулата разделете ја на цветови и ставете ја во тенџере. Додадете го исецканиот лук, маслото, путерот, солта и супата. Покриете го и ставете го да вари околу 10 мин.
Вака подготвената брокула послужете ја како прилог на пржено месо или риба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани