Најбрз џем, без варење, превкусен и пред се здрав. Се остава овошјето да се одмрзне и убаво да се исцеди. Потоа се става во блендер заедно со медот и чиа семето и се блендира додека не се изедначи смесата. Џемот е готов. После неколку саати џемот ќе се згустни бидејки чиа семето има желатинска обвивка и ќе ја абсорбира вишокот течност. Џемот направен на овој начин може да се стои во фрижидер 5-7дена.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови