Брз и едноставен колач,кој е многу вкусен и сочен. Се матат јајцата 6-7 минути додека убаво не се изматат, се додава растопена и изладена нутела и повторно се мати но на најмала брзина. Се става во намрсен калап со маргарин, се печи во загреана рерна на 180степени 20минути. Се остава потполно да се излади и се сечи на парчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови