Исечете неколку обланди на половина или оставете ги цели. Премачкувајте ги со мармалад, ако сакате може да ги поросувате со мелени ореви или кокос. Не премачкувајте на многу слоеви бидејќи ќе ви биде преблаго или најдобро може ако ви останало преостанат сварен пудинг, крем или некој друг намаз. Посладниот лист обланда не го премачкувајте. Може да оставите малку во фрижидер ама не мора. Сечете со остар нож мали коцки или штангли.....

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови