Брзи, здрави и вкусни ѕвездички

Подготовка

1. Наутот изблендирајте го и ставете го во подлабок сад

2.  Спанаќот исецкајте го и ставете го во тавче на оган колку да омекне(околу 2 мин). Потоа, додадете го кај наутот. Во смесата додадете јајце и сол. Може да додадете зачини по желба

3. Калапот со ѕвезди премачкајте го со путер, потоа ставете од смесата. Печете во загреана рерна на 200 степени околу 7-8 минути.

На здравје

Забелешка
Од оваа смеса излегуваат 6 ѕвездички

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани