1. Во длабок сад се замесува тесто од сите состојки.
Треба да се добие тесто за сучење (доколку е мн.течно ќе си додадете брашно, ако е суво малку кисело млеко или кисела вода, сеедно).
2. Тестото се сука како лист хартија.
3. Се сечат форми по желба, (може округли со чаша, со некои форми или едноставно со нож произволни)
4. Се пржат на загреано масло.

На здравје! ^_^

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови