Доколку ви се јаде нешто вкусно, а немате многу време за готвење, тогаш ова е совршена идеја.

Подготовка:

1. Во плех ставаме кришки од леб.

2. Ги мачкаме со малку песто, ќечап, парчиња патлиџан, ставаме кашкавал или моцарела, што вие сакате. Додаваме сецкани маслинки и ги печеме во загреана рерна додека не се растопи кашкавалот.
Штом се готови наросуваме со зачин од горе

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови