Се пасираат бананите и се додаваат останатите состојки.
Се меси со рака и се обликуваат бомбици.
Се увалкуваат во кокос и се преливаат со чоколаден прелив.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани