Начин на подготовка
1️⃣ Во сад на пареа се топи чоколадото,
2️⃣ Во него се додава путерот од кикирики и се заедно се меша,
3️⃣ Смесата се истура во модла обложена со хартија за печење,
4️⃣ Врз смесата се редат малини и се остава во замрзнувач околу 30 минути,
5️⃣ Потоа брзото чоколадо се сече произволно на коцкички.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови