Доколку ви се пријаде пица, а сакате посна, тогаш ова е иделна .
Од сите состојки замесуваме тесто (во однос на односот вода брашно може да биде и различен од овој што јас го имам ставено, оти некогаш многу зависи и од брашното), и потоа го шириме во намрсена тава.
Од горе премачкуваме со кечап, па ставаме од ренданиот посен кашкавал, и како нареден чекор е зелечукот, односно во случајот пиперки, доматчиња и печурки.
Печеме во убаво загреана рерна на 200 степени 10-15мин.Штом е готова наросуваме од горе со малку оригано, и јас додадов и малку песто сос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови