Подготовка:

1.Се замесува тесто од брашно сол и квасец. Се расплескува врз плех од рерна.

2. Врз самото тесто веднаш се става сирењето и јајцата и одозгора магдоносот. Се остава малку да покисне околу 15 мин. Се печи на 200С 25мин. Вкусно и брзо.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани