1. Во длабок сад изматете ги јајцата, па полека додавајте ги течните, а потоа и сувите состојки.
2. Додадете ги ситно сечканиот праз и здробеното сирење, измешајте со лажица и истурете ја смесата во подмачкана тепсија или во тепсија со хартија за печење.

Поросете со сусам и печете околу 30-40 минути.

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани