Еве уште еден рецепт, а посебно за оние кои обожаваат лешници, бидејќи имаат преубав вкус на лешник. Пробајте и уживајте

Јајцата и шеќерот се матат со миксер. Откако ќе се изматат се става на пареа и продолжуваме да матиме. Го додаваме чоколадото и маргаринот. Потоа откако ќе се растопат се трга од огнот и се додаваат бисквитите и лешниците. Се меси убаво, се прават бомбици, и се украсуваат по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани