Испечати

Брзи едноставни бомбици со лешници

Брзи едноставни бомбици со лешници

Состојки

  • 2 јајца
  • 150гр шеќер
  • 100гр чоколадо
  • 1 маргарин
  • 150-200гр мелени бисквити
  • 150гр мелени лешници

Подготовка

Еве уште еден рецепт, а посебно за оние кои обожаваат лешници, бидејќи имаат преубав вкус на лешник. Пробајте и уживајте

Јајцата и шеќерот се матат со миксер. Откако ќе се изматат се става на пареа и продолжуваме да матиме. Го додаваме чоколадото и маргаринот. Потоа откако ќе се растопат се трга од огнот и се додаваат бисквитите и лешниците. Се меси убаво, се прават бомбици, и се украсуваат по желба.