Во длабок сад се става млеко, шеќер во прав, еурокрем, какао и топеното чоколадо. Се' се меша убаво со миксер да се изедначи.
Се додава ситно исецкано винчини срца и тортичките, убаво се мешаат со лажица и се формираат бомбици.
Посебно се мати слтката павлака и со шприц се става на бомбиците.
Се декорира со парчиња наполитанка премиер винчини.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови