Испечати

Бомбици со крем, медено срце и наполитанки

Бомбици со крем, медено срце и наполитанки

Состојки

  • 100 гр, маргарин
  • 50 мл млеко
  • 100 гр, шеќер во прав
  • 20 гр, какао
  • 100 гр, чоколадо
  • 250 гр алми еуро крем
  • 100 гр, медено срце винчини
  • 100 гр, тортиња винчини
  • 100 мл слатка павлака
  • 50 гр, премиер наполитанка винчини

Подготовка

Во длабок сад се става млеко, шеќер во прав, еурокрем, какао и топеното чоколадо. Се' се меша убаво со миксер да се изедначи.
Се додава ситно исецкано винчини срца и тортичките, убаво се мешаат со лажица и се формираат бомбици.
Посебно се мати слтката павлака и со шприц се става на бомбиците.
Се декорира со парчиња наполитанка премиер винчини.