1. Во еден сад се ставаат таанот и медот и се меша до соединување.
2. Готовата смеса се става во фрижидер да се стегни.
3.Од смесата се прават бомбици и се валкаат во кокос, мелени јатки или се оставаат така како што се.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови