Подготовка

Изматете ја слатката павлака.

Додадете мелени пишкоти, суви кајсии на парченца, дробено чоколадо и мелени лешници. Промешајте убаво.

Формирајте бомбици и одозгора на секоја бомбица ставете по малку слатко од смокви.

Добар апетит

Забелешка
Бомбиците може да ги валкате во кокос или нешто друго по ваша желба

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани