Подготовка

Чоколадата, путерот и водата растопете ги на тивок оган. Кога ќе добиете еднолична смеса, тргнете од оган и додадете ги слаткото од капини и мелените бисквити. Промешајте убаво.
Оставете ја смесата да олади а потоа формирајте бомбици и валкајте ги во кокос.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани