Маргаринот, чоколадата, ванилиниот шеќер и шеќерот се ставаат на оган да се стопат
Одкако ќе се соедини смесатат во неа се додаваат мелените бисквити и мелените ореви.
Одкако малку ќе се олади смесата се формираат бомбици и се валкаат во ситно мелени бисквити, а може и ореви или нешто друго по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови